witaj

Witamy w Centrum Estetique, cieszymy się, że jesteś z nami. Centrum Estetique to idealne miejsce na drodze do pięknego uśmiechu. Zaufaj naszym doświadczonym specjalistom i spełnij swoje marzenia o zdrowym i pieknym uśmiechu!

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No users set.

odwiedź nas również

Poradnik pacjenta

Wizyta u stomatologa to dla większości z nas wielki stres. Może również wywołać pewne wątpliwości, zarówno natury ogólnej, jak i dotyczące konkretnego zabiegu.

Aby rozwiać Państwa niepewność i obawy przygotowaliśmy pomocny przewodnik, w którym znajdziecie Państwo odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

ENODODONCJA/CZYLI LECZENIE KANAŁOWE

Medycyna to dziedzina, która stale się rozwija i daje wiele możliwości stomatologom eliminowania oraz łagodzenia bólu. Istnieje kilka metod podawania znieczulenia Pacjentom: nasiękowe, przewodowe, śródwięzadłowe, a także domiazgowe. Staramy się, aby każdy zabieg wykonywany w Centrum Estetique był bezbolesny dla naszych Pacjentów. Mimo naszych starań działanie znieczulenia może być osłabione z powodu występowania stanu zapalnego bądź nadwrażliwości u Pacjenta.

Długość leczenia endodontycznego zależy od wielu czynników:

 • od anatomii zębów ponieważ istnieją zęby wielokanałowe ,a także jednokanałowe. Im większa liczba kanałów tym dłuższy czas leczenia.
 • od wytrzymałości Pacjenta. Wizyta leczenia endodontycznego trwa od 1,5h- 3h.

W Centrum Estetique leczenie endodontyczne odbywa się pod mikroskopem Carla Zeissa’a. Precyzja i dokładność pracy to nasz priorytet.

Koferdam to guma, która osłania pole zabiegowe, jest pomocna nie tylko w trakcie leczenia endodontycznego, ale także protetycznego czy w stomatologii zachowawczej. Podczas leczenia bardzo ważne jest zabezpieczenie suchego pola zabiegowego.

Alternatywą dla leczenie endodontycznego jest ekstrakcja lub leczenie protetyczne (implant, most). Największą korzyścią leczenia kanałowego jest zachowanie pełnego uzębienia ponieważ braki zębowe powodują poważne zmiany w obrębie całej jamy ustnej.

IMPLANTY

Implant to nowoczesna, trwała i bezpieczna forma odbudowy utraconego zęba. To nic innego jak tytanowa „śrubka” o sprecyzowanym kształcie, która wprowadzona do kości zastępuje utracony korzeń zęba, stając się jednocześnie fundamentem dla koron i mostów. Implanty mogą także służyć do lepszej stabilizacji ruchomych protez zębowych.W Centrum Estetique wszczepiane są implanty najwyższej jakości, marki AlphaBio.

Zabieg składa się z podstawowych trzech etapów:

 • wszczepienia implantu
 • wkręcenia śruby gojącej
 • zamocowania korony

To zależy m.in. od jakości i ilości kości szczęki i żuchwy. W Centrum Estetique na etapie planowania leczenia, Pacjent zostaje skierowany na odpowiednie badania w tym m.in. na tomografię komputerową w celu sprawdzenia warunków kostnych w odniesieniu do zabiegu implantacji. Jeśli nie ma wystarczającej ilości zdrowej kości, wprowadzenie implantu będzie połączone z zabiegiem regeneracji kości.

Wprowadzenie implantu jest nierzadko mniej zaawansowanym zabiegiem niż usunięcie zęba, dlatego przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo przed zabiegiem Pacjent zabezpieczony jest osłoną antybiotykową, celem zminimalizowania dyskomfortu po zabiegu.

Odbudowa korony zęba następuje minimum 12 tygodni od terminu implantacji. W czasie wgajania implantu istnieje możliwość zastosowania tzw. koron tymczasowych.

Przed wykonaniem korony w pracowni dentystycznej, kolor jest dobierany indywidualnie do odcienia zębów Pacjenta. Zatem nie ma możliwości, aby implant był widoczny.

Przynajmniej dwie godziny po zabiegu należy unikać jedzenia i picia ponieważ rana pozabiegowa to idealne środowisko do gromadzenia się bakterii.

Implanty są w pełni bezpieczne. Wszczepiamy tylko implanty klasy premium, które podnoszą pozytywne efekty zabiegowe aż do 98%. Są one odpowiednikami naszych naturalnych zębów i będą z nami tak długo jak długo będziemy o nie dbać, dlatego rekomendujemy regularne wizyty kontrolne w Centrum Estetique.

Implantologia to osobna dziedzina stomatologii, dlatego istotne jest, aby lekarz przeprowadzający zabieg posiadał odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zabiegach z tego zakresu.

Istnieje taka możliwość, jednak wszystko zależy od warunków anatomicznych. Implantolodzy zalecają, aby odczekać 7-10 tygodni w celu zregenerowania się tkanki kostnej oraz zagojenia dziąsła.

Jeżeli proces leczenia został poprawnie wykonany trwałość implantów uzależniona jest od Pacjenta. Odpowiednia higiena jamy ustnej i regularne zgłaszanie się na wizyty kontrolne gwarantują trwałość implantów.

PROFILAKTYKA

Aby mieć zdrowy i piękny uśmiech należy przestrzegać kilku zasad higieny jamy ustnej. Przede wszystkim należy pamiętać, że zapobieganie jest metodą tańszą i znacznie przyjemniejszą niż leczenie, również w przypadku problemów chorobowych w jamie ustnej. Do podstawowych zasad higieny jamy ustnej zaleca się:

 • regularne wizyty kontrolne oraz higienizacyjne (nie rzadziej niż co 6 miesięcy)
 • szczotkowanie zębów co najmniej 2 razy w ciągu dnia – rano i wieczorem (ok. 2 – 3 min.), po spożyciu kwaśnych pokarmów zaleca się odczekać 30 min. do momentu wyrównania się pH,
 • szczotkowanie zębów mimo krwawienia dziąseł (jeśli krwawienie nie ustąpi należy koniecznie skontaktować się z lekarzem),
 • dbanie o właściwe oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych za pomocą nici dentystycznych, irygatorów, szczoteczek międzyzębowych,
 • oczyszczanie języka z osadów przy użyciu specjalnego czyścika do języka,
 • płukanie jamy ustnej jako wspomaganie czynności higienicznych,
 • żucie gumy bez – cukrowej między posiłkami.

Osobom dorosłym zaleca się kontrole stomatologiczne co pół roku. Natomiast rodzice powinni przyprowadzać swoje pociechy na wizyty kontrolne co najmniej raz na 3 miesiące. Podczas takich wizyt lekarz sprawdzi stan uzębienia, dziąseł i błon śluzowych jamy ustnej. Oceni również, czy odkłada się kamień nazębny i osad, przypomni jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Systematyczna kontrola pozwala nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale także chroni nas przed nieprzyjemnymi zabiegami i bólem. Wizyty kontrolne w naszym Centrum są bezpłatne i co najważniejsze – bezbolesne.

Zaleca się nie rzadziej niż 6-12 miesięcy odbyć wizytę higienizacyjną.

PROTETYKA

Protetyka to dziedzina w stomatologii zajmująca się uzupełnieniem braków zębowych. Celem protetyki jest przywrócenie Pacjentowi pełnego uzębienia oraz estetycznego uśmiechu, ale także prawidłowej funkcjonalności narządów zębowych.

Licówki cienkie porcelanowe płatki, które przyklejane są na stałe zęby Pacjenta (najczęściej przednie). To innowacyjna i bezpieczna metoda dzięki której można skorygować kształt czy kolor zębów, jednocześnie zachowując swoje naturalne uzębienie. Licówki wykonywane są w profesjonalnych laboratoriach protetycznych. W szybki sposób Pacjent może zmienić swoją estetykę uśmiechu.

Podczas konsultacji protetycznej wykonywane jest  badanie kliniczne , zdjęcie OPG, skan wewnątrzustny oraz komplet specjalistycznych zdjęć, które służą do przygotowania indywidualnego planu leczenia dla każdego Pacjenta. Przed konsultacją protetyczną Pacjent zobowiązany jest w rejestracji do uzupełnienia wywiadu Kois’a. W trakcie konsultacji protetycznej lekarz przedstawia rozwiązania protetyczne dostosowane do Pacjenta, pokazuje wykonane prace, a także ustala harmonogram dalszego leczenia.

Wywiad Kois’a to ankieta dotycząca diagnostyki okluzji przed planowanym leczeniem protetycznym. Lekarz chciałby poznać potrzeby protetyczne oraz stan zdrowia Pacjenta.

PIERWSZA WIZYTA

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna mieć miejsce kiedy nasza pociecha ma około 2 lat. Warto jednak pierwszą wizytę zaplanować, zanim zajdzie faktyczna potrzeba dokonania jakiegoś zabiegu dentystycznego. Pierwsza wizyta jest bardzo ważna, ponieważ dentysta sprawdzi czy wszystkie zęby rozwinęły się prawidłowo, czy dziecko ma dobry zgryz oraz czy nie wystąpiły początki choroby próchnicowej. Pierwsza wizyta dziecka u dentysty na długo pozostanie mu w pamięci dlatego warto już w domu zadbać o to, aby spotkanie ze stomatologiem nie sprawiło mu problemu.

Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań. Dodatkowo Pacjenci oczekujący na wizyty w naszym Centrum Estetique mogą liczyć na zimne i gorące napoje oraz możliwość odświeżenia jamy ustnej w toalecie.

WYBIELANIE ZĘBÓW

Prawda jest taka, że wybielanie zębów jest bezpieczne i skuteczne. Zęby można wybielać na wiele sposobów, ale jedynie wybielanie medyczne, które jest częścią stomatologii estetycznej, można uznać za skuteczne i bezpieczne, gdyż wykonywane jest pod nadzorem lekarza stomatologa bądź higienistki stomatologicznej. 

Codzienne dbanie o higienę jamę ustną zapobiega powstawaniu ubytków jednak nie ma żadnego wpływu na kolor zębów niezależnie od używanej szczoteczki do zębów.

W Centrum Estetique oferujemy Pacjetom 3 metody wybielania: wybielanie nakładkowe, wybielanie gabinetowe oraz wybielanie nakładko-gabinetowe. Jeżeli Pacjent chce w szybki sposób uzyskać efekt białych zębów najlepszą metodą będzie wybielanie gabinetowe. Jeżeli Pacjent ma więcej czasu polecamy metodę nakładkową bądź gabinetowo-nakładkową.

Wybielanie gabinetowe składa się z 1 wizyty, która trwa ok.75 min.

Wybielanie nakładkowe składa się z dwóch wizyt:

 • I wizyta – pobranie wycisków pod nakładki
 • II wizyta – oddanie nakładek oraz przeprowadzenie instruktażu wybielania                                                                     

Wybielanie gabinetowo-nakładkowe składa się z dwóch wizyt:

 • I wizyta – pobranie wycisków pod nakładki oraz naświetlania.
 • II wizyta – oddanie nakładek oraz przeprowadzenie instruktażu wybielania

Pastą wybielającą możemy oczyścić płytkę nazębną z osadów jednak nie zmienimy koloru szkliwa. Wybielając zęby możemy uzyskać jaśniejszy kolor o kilka odcieni od swojego naturalnego koloru. Takiego efektu nie uzyskamy poprzez używanie najsilniejszych past wybielających.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookies. Chcielibyśmy poprosić Cię o zgodę na ich przechowywanie na Twoim urządzeniu. Nie uruchomimy opcjonalnych plików cookie, zanim ich nie włączysz. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w jaki sposób działają pliki cookie, odwiedź naszą stronę z Polityką prywatności