Pytania Pacjentów

Wizyta u stomatologa to dla większości z nas wielki stres. Może również wywołać pewne wątpliwości, zarówno natury ogólnej, jak i dotyczące konkretnego zabiegu. Aby rozwiać Waszą niepewność i obawy przygotowaliśmy pomocny przewodnik, w którym znajdziecie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

 

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Prawda jest taka, że wybielanie zębów jest bezpieczne i skuteczne. Zęby można wybielać na wiele sposobów, ale jedynie wybielanie medyczne, które jest częścią stomatologii estetycznej, można uznać za skuteczne i bezpieczne, gdyż wykonywane jest pod nadzorem lekarza stomatologa bądź higienistki stomatologicznej. 

 

Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej?

Aby mieć zdrowy i piękny uśmiech należy przestrzegać kilku zasad higieny jamy ustnej. Przede wszystkim należy pamiętać, że zapobieganie jest metodą tańszą i znacznie przyjemniejszą niż leczenie, również w przypadku problemów chorobowych w jamie ustnej. Do podstawowych zasad higieny jamy ustnej zaleca się:

 

Kiedy jest najlepszy czas na pierwszą wizytę dziecka u dentysty?

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna mieć miejsce kiedy nasza pociecha ma około 2 lat. Warto jednak pierwszą wizytę zaplanować, zanim zajdzie faktyczna potrzeba dokonania jakiegoś zabiegu dentystycznego. Pierwsza wizyta jest bardzo ważna, ponieważ dentysta sprawdzi czy wszystkie zęby rozwinęły się prawidłowo, czy dziecko ma dobry zgryz oraz czy nie wystąpiły początki choroby próchnicowej. Pierwsza wizyta dziecka u dentysty na długo pozostanie mu w pamięci dlatego warto już w domu zadbać o to, aby spotkanie ze stomatologiem nie sprawiło mu problemu.

 

Jak często zaleca się kontrole stomatologiczne​?

Osobom dorosłym zaleca się kontrole stomatologiczne co pół roku. Natomiast rodzice powinni przyprowadzać swoje pociechy na wizyty kontrolne co najmniej raz na 3 miesiące. Podczas takich wizyt lekarz sprawdzi stan uzębienia, dziąseł i błon śluzowych jamy ustnej. Oceni również, czy odkłada się kamień nazębny i osad, przypomni jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Systematyczna kontrola pozwala nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale także chroni nas przed nieprzyjemnymi zabiegami i bólem. Wizyty kontrolne w naszym Centrum są bezpłatne i co najważniejsze – bezbolesne.

 

Czy przed wizytą u dentysty mogę jeść i pić?

Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań. Dodatkowo Pacjenci oczekujący na wizyty w naszym Centrum Estetique mogą liczyć na zimne i gorące napoje oraz możliwość odświeżenia jamy ustnej w toalecie.