Leczenie endodontyczne (kanałowe)

Jeszcze nie tak dawno wszystkie zmiany chorobowe, w których doszło do zainfekowania miazgi, skazywały ząb na usunięcie. Leczenie endodontyczne, nazywane inaczej kanałowym, pozwala nie tylko skutecznie leczyć, ale co najważniejsze ratować zęby, nawet w przypadku powikłań takich jak ropnie, torbiele czy przewlekłe zmiany okołowierzchołkowe.

Leczenie endodontyczne polega na otwarciu komory zęba i dokładnym wyczyszczeniu jej z miazgi, dlatego wymaga od lekarza niezwykłej precyzji i dokładności. W Centrum Estetique, dzięki nowoczesnej technologii, lekarz w trakcie wykonywanego zabiegu posługuje się mikroskopem, który jest w stanie zapewnić Pacjentowi maksymalną precyzję oraz efektywność. Wszystko odbywa się pod stałą kontrolną radiologiczną i przy pomocy wykwalifikowanej asysty. Wypełniony kanał korzeniowy jest zabezpieczony przed ponownym zainfekowaniem tkanek okołowierzchołkowych.

Pacjenci często obawiają się leczenia endodontycznego z uwagi na towarzyszący mu ból. Zastosowanie znieczulenia miejscowego pozwala na zmniejszenie dyskomfortu zarówno w trakcie, jak i po przeprowadzonym zabiegu.