Implanty zębów

Osoby, które z różnych powodów straciły zęby nadal mogą spełnić swoje marzenia o zdrowym i pięknym uśmiechu. Implantologia to dziedzina z pogranicza chirurgii i protetyki stomatologicznej umożliwiająca wypełnienie braków uzębienia za pomocą nowoczesnych metod. To właśnie dzięki niej możliwe jest trwałe wypełnienie wszystkich widocznych ubytków i odzyskanie pewności siebie.

Cyfrowa technologia dostępna w Centrum Estetique daje wysoką przewidywalność w procesach planowania i leczenia. Zastosowanie skanera wewnątrzustnego umożliwia wykonywanie precyzyjnej wizualizacji uzębienia.

Jako, że implantologia to wciąż bardzo młoda dziedzina stomatologii Pacjenci mają w stosunku do niej wiele pytań. Poniżej przedstawiamy Państwu te najczęściej zadawane.

Czy implanty zastępują utracone zęby?

Implant to nowoczesna, trwała i bezpieczna forma odbudowy utraconego zęba. To nic innego jak tytanowa "śrubka" o sprecyzowanym kształcie, która wprowadzona do kości zastępuje utracony korzeń zęba, stając się jednocześnie fundamentem dla koron i mostów. Mogą one także służyć do lepszej stabilizacji ruchomych protez zębowych.

Czy każdy może poddać się takiemu zabiegowi?

To zależy m.in. od jakości i ilości kości szczęki i żuchwy. W Centrum Estetique na etapie planowania leczenia, Pacjent zostaje skierowany na odpowiednie badania w tym m.in. na tomografię komputerową w celu sprawdzenia warunków kostnych w odniesieniu do zabiegu. Jeśli nie ma wystarczającej ilości zdrowej kości, wprowadzenie implantu będzie połączone z zabiegiem regeneracji kości.

Czy zabieg jest niekomfortowy?

Wprowadzenie implantu jest nierzadko mniej zaawansowanym zabiegiem niż usunięcie zęba, dlatego przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo przed zabiegiem Pacjent zabezpieczony zostaje osłoną antybiotykową, celem zminimalizowania dyskomfortu po zabiegu.

Jak długo trwa leczenie?

Odbudowa korony zęba następuje minimum 12 tygodni od terminu implantacji. W czasie wgajania istnieje możliwość zastosowania tzw. koron tymczasowych.

Czy wszczepione elementy są widoczne?

Przed wykonaniem korony w pracowni dentystycznej, kolor jest dobierany indywidualnie do odcienia zębów Pacjenta. Nie ma zatem możliwości, aby implant był widoczny.

Czy implanty są bezpieczne?

Tak, są w pełni bezpieczne. Wszczepiamy tylko wyroby klasy premium, które podnoszą pozytywne efekty zabiegowe aż do 98%. Są one odpowiednikami naszych naturalnych zębów i będą z nami tak długo jak długo będziemy o nie dbać, dlatego rekomendujemy regularne wizyty kontrolne w Centrum Estetique.

Czy każdy dentysta może przeprowadzać tego typu zabiegi?

Implantologia to osobna dziedzina stomatologii, dlatego istotne jest, aby lekarz przeprowadzający zabieg posiadał odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie z tego zakresu.